Deze Finnhouse woning in Bergambacht is altijd al geschilderd met de producten van Tikkurila. Door omstandigheden is er jarenlang geen onderhoud geweest. Of Finnpaints een offerte kan uitbrengen voor het schilderwerk van de woning in nieuwe kleuren.
Uitgangspunt is dat alles twee maal geschilderd wordt en dat de plekken waar houtrot voorkomt gerepareerd worden. Houtrotreparaties doen we eigenlijk altijd op nacalculatie omdat we vaak tijdens het repareren pas goed zien wat de schade is.
Type woning
Finnhouse woning
Kleuren
TVT Q637 Taival, TVT Q698 Tilhi
Producten
Vinha / Valtti Opaque
Unica Akva
Maalipesu
Werkzaamheden
Eerst beginnen de heren schilders met het schoonmaken van de woning met behulp van Maalipesu. Daarna wordt het hout gecontroleerd en gerepareerd. Door achterstallig onderhoud is er redelijk wat houtrot ontstaan bij de kozijnen en hoekverbindingen (oortjes). Gelukkig is alles goed te herstellen, alleen het kost wel wat tijd en materiaal.
Alle onderdelen worden twee keer geschilderd. Gevels met Vinha in de kleur TVT Q637. Ramen, deuren en kozijnen met Unica Akva in een iets donkerdere kleur namelijk TVT Q698.