Voorbereiding:
Onbehandeld oppervlak: Reinig het oppervlak en maak dit vrij van vuil, stof en los materiaal met een ruwe- of schuurborstel. Reinig beschimmelde oppervlakken met een geschikt reinigingsmiddel volgens de instructies. Behandel het oppervlak in een zo vroeg mogelijk stadium van de constructie met Valtti Primer. Bescherm planten tegen spatten van de primer.
Oppervlakken die eerder zijn behandeld met een semi-transparant product: Verwijder los materiaal en hout dat grijs is geworden met een schraper en/of staalborstel. Reinig beschimmelde oppervlakken met een geschikt reinigingsmiddel volgens de instructies. Behandel het oppervlak in een zo vroeg mogelijk stadium van de constructie met Valtti Primer. Als er een heldere, eventueel glanzende film op het houtoppervlak achterblijft, ruw het oppervlak dan op door het te schuren.
Schilderen:
Reserveer genoeg gekleurde Valtti Plus Kesto in een blik, voor één uniform oppervlak en om mogelijke kleurverschillen te voorkomen. Goed roeren voor gebruik en van tijd tot tijd tijdens gebruik.
Breng Valtti Plus Kesto ggelijkmatig en doorlopend aan over de gehele lengte van een log of enkele planken om overlapping te voorkomen. Het product droogt snel. Breng het product voldoende aan om een gelijkmatige, dikke laag te vormen. Behandel de kopse kanten royaal. Breng twee lagen aan op nieuwe, gegronde oppervlakken en voor onderhoudsschilderen 1-2 lagen, afhankelijk van de conditie en eerdere behandeling van het oude oppervlak.
De oppervlakken die eerder zijn behandeld met een dun, houtabsorberend product vereisen meestal twee behandelingen. Controleer de conditie van het behandelde oppervlak en voer indien nodig een onderhoudsbehandeling uit als het oppervlak van de beits begint te slijten. Het onderhoudsinterval wordt beïnvloed door de locatie en richting van het object en door weersomstandigheden.
Onderhoud:
Ga voorzichtig om met het geverfde oppervlak. Het product bereikt, onder normale omstandigheden, in ongeveer vier weken zijn uiteindelijke hardheid en duurzaamheid. Als een oppervlak kort na de behandeling moet worden gereinigd, gebruik dan een zachte borstel, een dweil of een vochtige reinigingsdoek. Vanaf een maand na het schilderen kan een vuil oppervlak worden gereinigd met Finncleaner / Talon Huoltopesu (meng 1 deel van Talon Huoltopesu met 10 delen water). Reinig vlekken en zeer vuile oppervlakken met een sterkere Huoltopesu-oplossing (1:1). Na het wassen afspoelen met water en laten drogen.
Het te behandelen oppervlak moet droog zijn en het vochtgehalte van het hout minder dan 20%. Tijdens het schilderen en drogen moet de temperatuur van de lucht, het oppervlak en de afwerking van het hout ten minste +5 ºC zijn en de relatieve luchtvochtigheid minder dan 80%. De werkende eigenschappen zijn op hun best bij rustig, bewolkt droog weer met temperaturen van +10 tot 20 °C.
Reinig gereedschap met water en zeep.

